پروش و فروش انواع گیاهان سبز

آموزش و پرورش انواع گیاهان سبز،گل،بونسای،کاکتوس،ترایوم،دیش گاردین ودرختچه های کوچک میوه ده

پروش و فروش انواع گیاهان سبز

آموزش و پرورش انواع گیاهان سبز،گل،بونسای،کاکتوس،ترایوم،دیش گاردین ودرختچه های کوچک میوه ده

۴۴ مطلب توسط «امین پویان» ثبت شده است


*گیاهانی که هوای آپارتمان هاراتصویه میکنند.


درمیان انواع گیاهان بعضی ازآنان هااستعدادخاصی درتصویه هوای پیرامنون خوددارند.

آلودگی هاوموادسمی هوای داخل آپارتمان ازنظیر (دی اکسیدکربن،فرمالدئید،تری کلرواتیلین و بنزن) جذب وتبدیل به اکسیژن میکنند.

این آلودگی ها ازطریق هوای بیرون،چسب ها،موادپلاستیکی،اجاق گاز،لاک،خوشبوکننده ها) درمحیط خانه آزادمیشوند. وموجب سرگیجه،آسم،سرفه،تهوع،آسیب های (کبدی،چشمی،قلبی،ریه) میشوند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ آبان ۹۶ ، ۰۱:۰۴
امین پویان


🍵خواص و مضرات قهوه سبز

قهوه سبز،دانه های لوبیایی شکل قهوه هستند که بو داده نشده اند. شستشو و بو دادن دانه های قهوه باعث کاهش مقدار کلروژنیک اسید موجود در آن ها می شود.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ آبان ۹۶ ، ۰۱:۱۷
امین پویان

^ گیاهان‌بالارونده‌قابل‌استفاده‌درفضای‌داخل‌وبیرون‌آپارتمان‌ها

گیاهان ‌بالا‌رونده ‌از جمله ‌گیاهانی‌ هستند که ‌با تکیه براشیاء اطرافشان‌ شروع ‌به‌ رویش ‌برسطوح‌ مختلف مانند (دیوارها، تنه ‌درختان، آلاچیق‌ها و‌ دکورهای‌منازل) ‌می‌کنند. ‌و باعث‌ زیبایی‌بخشی‌ به ‌منازل ‌و محیط ‌زندگی ‌شما می‌شوند.‌ که ‌قابل‌ هرس‌ وفرم‌بخشی ‌می‌باشند.

۲ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۶ مهر ۹۶ ، ۲۳:۴۹
امین پویان


مزیت‌های کودهای ارگانیک‌ نسبت‌ به کودهای‌ شمیایی‌ در کشاورزی


🍎کودهای🌿‌ارگانیک(آلی)‌برخلاف‌کودهای‌شیمیایی‌داری‌منشاءطبیعی

‌میباشند.

به‌همین‌علت‌بجز‌تقویت‌گیاهان‌و‌درختان،باعث‌حاصل‌خیزی‌وتقویت‌‌خاک

‌می‌شوند. ومشکلی‌درسلامتی‌محصول‌برای‌انسان‌هابه‌وجودنمی‌آورند.


🍏‌برخلاف‌کودهای⛔️‌شیمیایی‌که‌فقط‌منجربه‌تقویت‌‌(گیاهان‌و‌درختان)‌‌و‌

خلل‌در‌سلامتی انسان‌می‌شوند.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ مهر ۹۶ ، ۰۳:۳۵
امین پویان


🌿 نحوه قلمه گیری گل رز و گل محمدی


یکی ازروش‌های‌تکثیرگل‌رز‌ومحمدی‌ازطریق‌قلمه‌زدن‌میباشد.

که به دوروش قلمه‌(سبز‌و‌چوبی)‌امکان‌پذیرست.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۸ مهر ۹۶ ، ۱۷:۱۷
امین پویان


خواص کم نظیرگیاه بومادران


🌿بومادران ازجمله گیاهان علفی می باشد. که بصورت خودرو درغالب دشت ها وکناره های جاده های ایران به شکل بوته های کوچک ودسته جمعی میروید.


🌱این گیاه به نام های:

بومادران،ایلان‌چیچکی،ارواز،بشنیز،بی‌مادران،مشک‌چوپان،بوی‌مادران،علف‌هزاربرگ،تاج‌الملوک،الف ورقه(ام‌الف‌ورقه) ،ژابیز،خرقیل،بعیثران،برنجاسف،اسطا،‌حزن‌بل،ارتمیزیا،زهر القندیل،تراسک،ارتمیزیا،ارسطاثاسیا،ارطماسیا،امواز و‌اخسلیا


۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۱ مهر ۹۶ ، ۰۳:۰۷
امین پویان


پرورش و اصول نگهداری از گیاه بنجامین

گیاه بنجامین بومی کشورهندمی باشد. وازهم خانواده ی (موراسه) بابرگ های کوچک به رنگ های (سفید و سبز) دورنگ بگونه بیضی شکل نوک تیز وشاخه های آبشاری می باشد. رنگ برگ های این گیاه به مرور از سبز روشن به سبزتیره تغییرحالت می دهند. غالبا بنجامین را بر روی فیکوس پیوندمیزنند. تااز حساسیت زیاد ومقاومت پایین گیاه بکاهند.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۶ مهر ۹۶ ، ۲۰:۴۱
امین پویان


خواص درمانی بی نظیر گل بابونه

بابونه از گیاهان مقاوم،کوته قد،برگهای بریده بریده نوک تیز باعمری دائمی

این گیاه ازهم خانواده ی گیاهان بومادران وکاسنی میباشد. وازجمله گیاهان دارویی خاص بشمارمیرود. با سابقه ای قدیمی درطب ایران،مصر،یونان و اروپای قدیم

شکوه درمانی این گیاه باعث توجه خاص اروپایی هابه آن شده

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۱ شهریور ۹۶ ، ۱۷:۵۵
امین پویان


^نحوه نگهداری بونسای جنسینگ


این بونسای دربازارهای کشورمون به وفور دیده میشه

وارزانترین بونسای به حساب میاد. باقیمتی میانگین (۱۰ الی ۲۵۰ هزار) وچون باکمترین زمان ممکن و نیاز نداشتن به طراحی خاص به وجود میاد.

قیمت پایینی دارد. وبه همین علت قالب هنرمندان گیاه کار اون را بونسای بحساب نمی آورند.

که از پیوند فیکوس بر روی جنسینگ به وجودمیاید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ شهریور ۹۶ ، ۰۲:۰۳
امین پویان


🔶اعترافی دیرهنگام ولی تاریخی.....


♦️آنچه که این روزها به نقل از دکتر صالحی عنوان می شود که برجام و بقای آن و استفاده از مزیت هایش ربطی به پایبندی یا عدم پایبندی آمریکایی ها به برجام ندارد موضع فقط ایشان نیست که این حرف حالا دیگر مدت هاست از سوی مسئولان دولتی شنیده می شود.این وضع هم نشانه بدفهمی از روابط خارجی و بین المللی است و نیز علامت معیوب بودن مسیری که در این دولت در خصوص مذاکرات هسته ای بنیان نهاده شده است.


♦️سئوال اما این است اگر بودن و نبودن آمریکایی ها در خصوص برجام تفاوتی ایجاد نمی کند پس چرا پیشتر می گفتند مذاکره با جهان درباره پرونده هسته ای بدون حضور آمریکا راه به جایی نخواهد برد! و  چه کسانی بودند که آمریکا را کدخدای اروپایی ها نامیدند و گفتند برای حل مسئله هسته ای باید به سراغ کدخدا رفت؟!سخن این است که اگر بدون آمریکا هم می شود برجام را ادامه داد،آیا بدون مذاکره با آمریکایی ها نمی شد به برجام رسید که حالا نگران ماندن یا نماندن آمریکا در این معاهده شده اند.جهوری اسلامی و کشورهای5+1 در آلماتی یک و دو بدون مذاکره مستقیم با آمریکایی ها طرح گام به گام را برای رسیدن به توافق انتخاب کردند که دولت جدید با شعار مذاکره با کدخدا راه دیگری را در پیش گرفت.


♦️اتفاقا ما با سخن دکتر صالحی و دیگر اعضای تیم مذاکره کننده تا آنجا که به موضوع بزرگ نکردن نقش آمریکایی ها مربوط می شود موافقیم،اما چرا حالا این حرف ها را می زنید؟در انتخابات سال های92 و96 چه حمله ها و توهین هایی که به سمت معتقدین به این دیدگاهی که امروز آقایان به آن رسیده اند روا داشته نشد؟منتقدینی که بیسواد خوانده شدند و به جهنم حواله گشتند!!آیا حالا زمان آن نرسیده که مسیر سیاست خارجی را اصلاح کرد؟من فکر می کنم اگر موضوع اعتماد و رابطه با آمریکا و عدم پایبندی آنها به قول و قرارهایشان  یکبار برای همیشه بخصوص در ذهن بخش روشنفکری کشور مختومه شود و از سوی جناحی که امروز می گوید بدون آمریکا هم می توان برجام را ادامه داد مطرح شود و به سطح جامعه کشانده و به باور عمومی تبدیل شود بزرگترین خدمتی است که به کشور و تاریخ کرده اند.


درگزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان نیز»»


علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، در مصاحبه با نشریه «اشپیگل» آلمان گفت اگر آمریکا به تنهایی توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ را ترک کند، ایران به احتمال زیاد به آن متعهد باقی خواهد ماند.

 او در این گفتگوی اختصاصی اعلام کرد  در صورت لغو برجام «یک رقابت هسته‌ای (در منطقه) آغاز خواهد شد. »

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در ادامه گفت در صورت منحل شدن توافق هسته‌ای،  دیگر طرف‌ها بیشتر از ایران متضرر خواهد شد و او به عنوان کسی که در مذاکرات و شکل‌گیری برجام نقش داشته دوست ندارد چنین روزی را ببیند.

صالحی در این مصاحبه گفت: «ما به طور دائم در حال ارزیابی منافع و هزینه‌هایمان در برابر برجام هستیم تا مطمئن شویم که متعهد ماندن به آن برایمان بیش از حد هزینه برنداشته باشد. اگر آمریکا تصمیم به خروج از برجام بگیرد، اما امضاکنندگان دیگر، یعنی انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه بر سر عهد خود بمانند، ایران هم به احتمال زیاد به آن متعهد باقی خواهد ماند. اما اگر آمریکا برجام را ترک کند و کشور‌های اروپایی هم از آن پیروی کنند، آن وقت این توافق حتما منحل خواهد شد و ما هم باز می‌گردیم به شرایط پیش از برجام، دقیق‌تر بگویم، به شرایط بسیار فراتر از قبل از آن.»

او در ادامه این گفتگو درباره برطرف نشدن همه موانع بانکی و مالی برای ایران با وجود برداشته شدن تحریم‌ها خاطرنشان کرد: «آمریکا سعی بر مسموم کردن فضای بازار جهانی را دارد. آن‌ها در میان بنگاه‌های مالی ترس ایجاد می‌کنند، اما در عمل کار زیادی نمی‌توانند بکنند... تا به اینجا همه چیز در حد حرف و شعار بوده، اما این ادعا‌ها عملی شود، آن وقت اوضاع متفاوتی پیش خواهد آمد... اگر آمریکا تعلیق تحریم‌های ایران را تمدید نکند آن وقت واشنگتن مرتکب نقض جدی برجام شده است.»

انتهای پیام:

تاکید صالحی بر احتمال پایبندی ایران به برجام در صورت خروج آمریکا از آن


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ شهریور ۹۶ ، ۱۵:۰۱
امین پویان